Григор Димитров и Александър Зверев играят при резултат 6:7, 6:4 в 1/2 финал

...

НА ЖИВО: Григор Димитров - Александър Зверев 6:7, 6:4, германецът спечели втория сет

Григор Димитров и Александър Зверев играят при резултат 6:7 6:4  в 1/2 край от тенис шампионата в Маями. На Gong.bg следим НА ЖИВО всички забавни моменти от срещата.

Победителят от този конфликт ще играе във финалния мач против Яник Синер, който по-рано разруши Даниил Медведев.

Първи сет

Двубоят стартира със сервис гейм за Григор. Без особени усложнения и с добър начален удар бъгаринът стигна до 40:0, след което с директна точка от сервис затвори гейма.

Вторият гейм същоо стартира без дълги разигравания и две относително лесни извоювани подавания за Зерев. Последва нападателна игра на Григор от главната линия и с прекрасен форхенд понижи на 15:30. Това не тормози германеца и след още две точки той изравни резултата.

Григор продължи да господства на собствен сервис, като приключи с триумф още веднъж на нула.

Зверев не беше толкоз безапелационен, само че продължи да се движи по проект и да не изостава.

В идващия гейм при 30:15 за Димитров се разигра страхотна точка. Двамата тенисисти развъртяха 32 удара, само че за жалост победител се оказа Зверев.